DJ czy Zespół ?


Zapraszam do zapoznania się z nowym cyklem na blogu dj na wesele opole poświęconym kwestiom związanym z oprawą muzyczną imprez.

Moment, w którym pada powyższe pytanie zazwyczaj następuje niedługo po tym gdy przyszła młoda para wybierze już lokal, w którym ma odbyć się ich wesele, no bo skoro mamy już dokąd ich zaprosić i czym nakarmić to warto byłoby zadbać również o część rozrywkową imprezy.

Mimo szerokiego wachlarza usług dostępnych na rynku linia podziału biegnie jednak gdzieś pomiędzy określeniem „DJ” a „Zespół”. Decyzja pójścia w którąkolwiek stronę nie jest oczywiście prosta.
Jako osoba mająca pewne doświadczenie w pracy jako muzyk takiego zespołu i DJ, a także osoba stojąca całkiem niedawno przed podobnym wyborem postaram się poniżej obiektywnie przedstawić wszystkie plusy i minusy zarówno jednej jak i drugiej strony.

DJ – ZESPÓŁ

Ilość osób dbających o oprawę muzyczną.

Biorąc pod uwagę zatrudnienie DJ’a lub zespołu, z pewnością rozważasz poczęstowanie ich również posiłkiem.
Ma to oczywiście wpływ na całkowity koszt Twojego wesela a różnica w cenie za tą usługę ze strony restauracji może sięgnąć nawet 1 000 zł przy wyborze 4-osobowego zespołu. Punkty postronnie DJ’a za niższą cenę.

Repertuar

Wybór DJ’a oznacza dla Ciebie bardzo szeroki wachlarz utworów, pasujących do Twoich upodobań i dopasowanych do potrzeb Gości. DJ nie jest ograniczony czasem na, na przygotowanie (nauczenie się) utworów stąd repertuar i możliwości ma dużo szersze.
Wybór Zespołu oznacza dla Ciebie znacznie węższy wybór repertuaru. Zespół uczy się wykonywać każdy z utworów więc ich ilość jest dość ograniczona. Możliwości dopasowania utworów do wydarzenia, potrzeb gości są znacznie bardziej mniejsze. Punkty po stronie DJ’a za szeroki wachlarz możliwości doboru muzyki.

Muzyka na żywo / z płyty

Wybierając DJ’a otrzymujesz muzykę w postaci oryginalnych wersji utworów, które Ty i Twoi Goście znacie z radia.
Wybór Zespołu grającego na żywo, pozwoli Ci usłyszeć utwory w ich własnej aranżacji i koncertowym brzmieniu.
Jeśli zdecydujesz się na zespół używający podkładów, który dogrywa/dośpiewuje do nich otrzymasz bliżej nie określoną mieszankę dwóch powyższych – nie będzie to ani muzyka na żywo, ani wykonanie oryginalne.
Wybór rodzaju muzyki jest oczywiście kwestią gustu, stąd punkt ten ustawiam na środku nie przypisując plusów ani po jednej ani po drugiej stronie.

Konferansjer

Obsługę konferansjera / wodzireja podczas wesela oferowana jest zarówno przez DJ’ów jak i przez Zespoły muzyczne.
Ich poziom jest oczywiście sprawą indywidualną. Warto zapytać jednak o styl prowadzenia imprezy i poinformować o swoich potrzebach i wizji w tym zakresie. To czy wesele ma być prowadzone z humorem czy dostojnie również jest kwestią wyboru Pary młodej. Punkty dzielimy po równo.

Cena

To jeden z ważniejszych kryteriów wyboru na linii DJ – Zespół. Oczywiście rozpiętość jest tu bardzo duża.
Na rynku znajdziesz zarówno DJ jak i Zespoły które zagrają zarówno za 1 tys. zł jak i za 10 tys. jak je więc porównać?
Niewątpliwie firma oferująca wyższą jakość usług pobierze za te usługi wyższą opłatę, z tym że na pewno łatwiej będzie wam znaleźć dobrej klasy DJ’a który za 1500 – 2000 zł poprowadzi wasze Wesele i rozkręci zabawę, krótko mówiąc takiego, z którego i Ty i Goście będziecie zadowoleni, niż znaleźć zespół, który który osiągnie ten sam efekt w cenie 2000 zł .
Zapytanie dlaczego? Rzecz tkwi oczywiście w ilości osób, z którymi trzeba się podzielić zarobionymi pieniędzmi – plus dla DJ’a.

Konkursy

Nieodłączną częścią wesel są zabawy i konkursy dla Gości, tu zespoły mają pewną przewagę.
Ze względu na większą ilość osób są w stanie organizować bardziej skomplikowane
zabawy wymagające obsługi większej ilości muzyków. 

Tak naprawdę chyba podjęliście już decyzję wchodząc na tę stronę. Jeżeli zdecydowaliście się na wybór mojej oferty – zapraszam do kontaktu i omówienia szczegółów waszego wymarzonego wesela !

Marek
DJ na Wesele Opole

Udostępnij: