Zabawy i konkursy


Sznurek przeciągany przez bieliznę ciotki Jadzi czy słynna „karoca” – DJ na Wesele Opole zaprasza do analizy „za” i „przeciw” weselnym zabawom!


Czym są zabawy weselne ?

Większości zabawy weselne kojarzą się zapewne z obowiązkowym, często zawstydzającym, elementem wesela, które trzeba jakość przeżyć.

Kiedyś często zabawy te oparte były o zawstydzające elementy z podtekstem erotycznym, często na niskim poziomie, co może być kontynuacją tradycji związanej ze zwyczajami celebrowania nocy poślubnej / pokładzin.

Te czasy jednak minęły a konkursy podczas wesela, mogą być kreatywne i rzeczywiście integrować Waszych Gości.

Na wstępie należy zastanowić się czy nasza impreza faktycznie takiej integracji wymaga. Bywają takie wesela gdzie doskonale zgrane towarzystwo potrzebuje jedynie dobrze dobranej muzyki, a jak wiadomo: „lepsze wrogiem dobrego”.

Jakie zabawy wybrać ?

Jeśli jednak uważacie, że Wasi goście wymagają pewnej zachęty do zabawy zapytajcie DJ’a o listę konkursów, którymi zabawia Gości. Zwróćcie uwagę na to aby konkursy te miały odpowiedni charakter, dostosowany do imprezy i aby nie uraziły Waszych przyjaciół.

Dobrze dobrane konkursy mogą ulepszyć imprezę, jednak należy pamiętać, że udział w nich powinien być dobrowolny.

Coraz większą popularność zyskują zabawy, w których udział biorą wszyscy Goście. Często wykorzystuje się do tego naukę prostego tańca np. modnej ostatnio „Belgijki” (link do utworu: https://www.youtube.com/watch?v=sWVD7WfpdgA) a wspólny taniec wszystkich Gości świetnie prezentuje się na weselnym video.

Z własnej praktyki wywnioskowałem, iż ilość i czas organizacji konkursów zależy również od regionu. Porównując regiony, w których najczęściej realizuję swoje usługi jako DJ na Wesele czyli opolskie, śląskie, dolnośląskie, zauważyłem iż, na opolszczyźnie przyjęło się aby organizować średnio najwięcej konkursów i przez cały czas wesela, na śląsku konkursów jest mniej jednak również organizowane są one podczas całej imprezy. Na dolnym śląsku z kolei konkursów również jest sporo, jednak odbywają się one jedynie po oczepinach w jednym bloku.

Więcej o tradycjach weselnych przeczytać będzie można w kolejnych postach.
Ja ze swojej strony zapraszam do konkursów i zabaw prowadzonych przeze mnie !

Marek
DJ na Wesele Opole

Udostępnij: